13 Μαρτίου 2014
La Fleur du Mal στο Γαλλικό Ινστιτούτο
Το Γαλλικό Ινστιτούτο Πατρών, Μορφωτικό Τμήμα της Γαλλικής Πρεσβείας στην Ελλάδα, σας γνωστοποιεί ότι από τη Πέμπτη 20 Μαρτίου 2014 και ώρα 20.30 αρχίζει τη προβολή ενός κύκλου τεσσάρων ταινιών γαλλικού κινηματογράφου που απευθύνεται σε όλο το κοινό, Γαλλόφωνο ή μη. Η πρώτη ταινία προβολής είναι : “La Fleur du Mal» (Το 'Ανθος του Κακού) του Claude Chabrol, διάρκειας 1.44'. Πρόσβαση ελεύθερη στον χώρο μας, Φιλοποίμενος 54. Πληροφορίες : 2610 273903
Εγγραφή σε:
Σχόλια ανάρτησης (Atom)
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου